Συζήτηση χρηστών ΔΙΑΣ

Ημερομηνία 2011-03-30

Από Παύλος

Θέμα Διευκρινήσεις για ΔΙΑΣ-Επιχείρηση

Γειά σας,
έχω εγκαταστήσει δοκιμαστικά την έκδοση Διας-Επιχείρηση προκειμένου να δω εαν με καλύπτει και να προβώ στην αγορά της.
Οι ιδιαιτερότητές μου όμως είναι οι εξής και δεν ξέρω εςάν η εφαρμογή είναι η κατάλληλη:
-Στους πελάτες μου δεν πουλάω, αλλά συλλέγω λάδια προς ανακύκλωση. Δεν εισπράττω αμοιβή από αυτούς για την υπηρεσία, αλλά τους παρέχω αντισταθμιστικά οφέλη (πχ διαφήμιση, υλικά συσκευασίας κλπ).
-Οι πελάτες μου, δεν εκδίδουν ΔΑ δικό τους, αλλά εγώ εκδίδω για προϊόν "άνευ αξίας".
-Εάν τους χαρακτηρίσω ως "προμηθευτές", δεν υπάρχει η δυνατότητα καταχώρησης του δικού μου χειρόγραφου Δ.Α. το οποίο έχει εκδοθεί με τόπο φόρτωσης "έδρα του". Πώς θα πρέπει να τους χαρακτηρίσω και τι είδος συναλλαγής να καταχωρήσω?
-Εκτός από τις υπενθυμίσεις, δεν έχω βρεί κάπου στην εφαρμογή προγραμματισμό επαναλαμβανόμενων επισκέψεων/συναντήσεων, ώστε αφού έχω καταχωρήσει την συναλλαγή, να προκύπτει λίστα ανά ημέρα προγραμματισμένων επόμενων επισκέψεων.
Είναι τα παραπάνω δυνατά από την εφαρμογή, ή έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε?
Θα εκτιμούσα πολύ μια απάντησή σας, γιατί η εφαρμογή μουαρέσει πολύ, αν και απευθύνεται απ' ότι καταλαβαίνω σε αμιγώς εμπορική επιχείρηση.
Ευχαριστώ

Πίσω